A szöveg stílusa/formázás
A főszövegben
- Betűtípus latin betűknél: Times New Roman
- Nem latin betűknél (héber, görög) az SBL BibLit / SBL Hebrew / SBL Greek (esetleg más unicode betűtípus használata ajánlott). A nem-unicode betűtípusok közül a BibleWorks betűtípusa támogatott (bwhebb és bwgrkl).
- Betűméret: 12
- Bekezdés: szimpla sorköz
- Igazítás: Sorkizárt
A lábjegyzetben
- Betűtípus: Times New Roman (latin betűk esetén)
- Betűméret: 10.
- Bekezdés: szimpla sorköz
- Igazítás: Sorkizárt
Az SBL BibLit, illetve a megfelelő héber és görög betűtípusok letölhetők az alábbi oldalról: https://www.sbl-site.org/educational/biblicalfonts.aspx
Lábjegyzet formátuma
A tanulmányban szereplő minden hivatkozást lábjegyzetben kell feltüntetni. Idézett műveknél első előforduláskor minden azonosító adatot és az idézett oldalszámot is fel kell tüntetni lábjegyzetben. A továbbiakban a lábjegyzet rövidített formában jelenik meg (lásd alább). A bekezdéseket behúzással kell jelölni. A tanulmány törzsszövegében megjelenő idegen szavak és címek kurzív írással jelennek, kivéve a hosszabb szövegidézeteket.
Amennyiben az idézett szövegrész idegen nyelven van, a főszövegen a magyar fordítás jelenik meg. Az idézés eredeti nyelvét lehet a lábjegyzetben közölni. Ettől eltérni csak indokolt esetben lehet.
További szempontok
- Idegen szerzőnevek esetében a vezetéknevet a keresztnév előtt, vesszővel elválasztva kell feltüntetni (Családnév, Keresztnév).
- Az idézett lapszámok után nincs rövidítés (l., p., o., old. stb.).
- Ha több egymást követő lapra hivatkozunk, a kezdő és záró lapszámot nagykötőjellel választjuk el, és a lapszámokat pedig nem rövidítjük. Tehát a 251–63 helyett 251–263. Ha több nem egymás utáni lapszámot adunk meg, ezeket vessző választja el egymástól: 253, 257, 270.
Hivatkozás formátuma folyóiratban megjelent tanulmány esetén
- Madarassy-Molnár Máté: A nemi erkölcs és büntetőjogi megítélése az Ókorban. In: Iustum Aequum Salutare, 4. (2008), (123–136) 131.
- Hays, J. D.: The Cushites: A Black Nation in Ancient History. In: Bibliotheca Sacra, 153. (1996), (397–411) 398.
- Imre Mihály: 400 éve miénk Szenci Molnár zsoltároskönyve. Tu es Orpheus Pannoniae – Te Pannonia Orpheusa. In: Református Tiszántúl, XV. (2007/6), (18–33) 18.
Hivatkozás formátuma gyűjteményes kötetben megjelent tanulmány esetén
- Shinan, A.: Moses and the Ethiopian Woman: Sources of a Story in The Chronicles of Moses. In: Heinemann, J.et al. (szerk.): Studies in Hebrew Narrative Art through the Ages. Scripta Hierosolymitana 27. Magnes Press, Jerusalem 1978, 66–78.
Hivatkozás formátuma könyv esetén
- Vanyó László: Ókeresztény írók lexikona. Szent István Társulat, Budapest 2004, 177–179.
- Coelho, Paulo: Az ördög és Prym kisasszony. Ford. Nagy Viktória. Athenaeum 2000 Kiadó, Budapest 2009.
Hivatkozás korábban már idézett művek esetén
Hivatkozás lábjegyzetben már idézett szerzőre, amelynek egyetlen művét idézzük a tanulmányban:
- Imre Mihály: i. m. 28.
Ha egy szerzőtől több írást is idézünk, ismétlődő hivatkozás esetén kiírjuk a szerzőt, utána dőlt betűvel az írásai közül azt, amelyre hivatkozni szeretnénk:
- Shinan, A.: Moses, 315.
Bibliográfia formátuma
- Fekete Csaba: Genfi zsoltárok – „most először magyarul”. In: Református Egyház LV. (2003), 253–254. (Ismertetés.)
- Haiman György: Nicholas Kis a Hungarian Punch-Cutter and Printer 1650–1702. Bibliography of Kis’ Prints. Compiled by Elizabeth Soltész. 17. tétel. Budapest 1983.
- Hays, J. D.: The Cushites: A Black Nation in Ancient History. In: Bibliotheca Sacra, 153. (1996), 397–401.
- Sewell, Alida Leni: Calvin, the Body, and Sexuality. VU University Press, Amsterdam 2012.
Rövidítések
- Bibliai hivatkozások rövidítései: 1Móz, 2Móz, 3 Móz, 4Móz, 5Móz, Józs, Bír, Ruth, 1Sám, 2Sám, 1Kir, 2Kir.
- A szakirodalmi rövidítések (folyóiratok, sorozatok) esetében használjuk az alábbi standaard művek valamelyikét. A tanulmányban jelölni kell, hogy a rövidítés milyen standard alapján történik. Amennyiben itt a rövidített munka nem elérhető a hivatkozott bibliográfiában, a feloldást külön jelölni kell a tanulmányhoz kapcsolt könyvészetben vagy lábjegyzetben.